Maryja królową wszystkich świąt! …Mariah Carey

Mowa tutaj o Mariah Carey, której Facebookowy profil możesz zobaczyć tutaj. https://www.facebook.com/mariahcarey/?tn-str=k*F

Mariah jest osobą powszechnie znaną i lubianą i zasadniczo nie trzeba jej przedstawiać, ale jeśli to nazwisko wydaje Ci się obce to zerknij na ten teledysk a wszystko stanie się jasne:

Mariah Carey – All I Want For Christmas is You

i o tej piosence słów kilka. Dzisiaj, to jest 30 października 2019 wszedłem do jednej z placówek medycznych w Gliwicach i z odbiornika radiowego (nie to nie taśma, cd, inna płyta, ani nie nawet dyskietka) tak po prostu dwa dni przed Wszystkimi Świętymi zaśpiewała ona i to właśnie tą piosenkę. Wiele już powiedziano na ten temat, że klimat się traci, że rozwleczone święta Bożego Narodzenia nie sprawiają tyle radości, nie ma tego oczekiwania a wszystko przeradza się w jedną wielką komercyjną papkę śniadaniową, którą jemy też na obiad i kolację. Dziś jednak jakoś tego tak nie odczułem. Fakt, było to wielkim zaskoczeniem, że o świętach można pomarzyć w październiku, ale to może właśnie dlatego, że wydawało się to formą żartu to nie specjalnie przejąłem się, że ktoś ingeruje w moje upragnione rodzinne święta, a wręcz daje mi namiastkę, że pośród tego marazmu całego, który nas otacza. Smutnych jakiś ludzi jest taka nadzieja, że za jakiś czas.. nie taki krótki będzie się działo coś niesamowitego i wiecie co – to działa, bo pojechałem odwiedzić następnych kilka osób mając z tył głowy tą piosenkę i była radość.. ciągła radość. Może to trochę dziwnie wyglądało jak podskakiwałem na stopniach jednego z urzędów – trochę ludzie na mnie dziwnie patrzyli ale… trzeba przyznać, że piosenka ma moc dawania radości. Mi dała 😉 Na szczęście komentarze mamy wyłączone bo by każdy napisał, że co ten człowiek tutaj pisze i po co, że święta są w święta a we Wszystkich Świętych to się trzeba trupić (słowo wymyśliła moja siostra), ale nawet idąc niebawem na cmentarze, myśląc o tych, którzy odeszli może warto pomyśleć nie jak to jest źle, ale jak to było z nimi super w każde minione święta i z tą piosenką w głowie tak pójść przypomnieć sobie, zatęsknić i pomyśleć, że jak Boże Narodzenie w tym roku, tak spotkanie z tymi co odeszli – kiedyś też nadejdzie.