Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to międzynarodowy dzień wolontariusza. To dzień, w którym dziękujemy za Waszą pracę na rzecz wszelkich, niosących pomoc, organizacji. Na rzecz ludzi, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. Wolontariusze to osoby, które wnoszą bezinteresowny dotyk radości do wielu miejsc takich jak szpitale, hospicja, domy opieki, świetlice środowiskowe, jadłodajnie. Pracują z młodzieżą, z osobami starszymi. Angażują się w budowanie dobra. Sami się przy tym nakręcają.. i wszystkich innych dookoła.

Mamy nadzieję, że gdy świat wróci do jako takiej normalności, będziemy mogli razem z Wami zarówno świętować jak też wziąć udział w wielu akcjach. Wiemy, że Caritas Diecezji Gliwickiej ma przygotowanych wiele świetnych działań, w które będą mogli zaangażować się zarówno uczniowie jak i dorośli – niezależnie od wieku. Trzeba chwilkę jednak poczekać, aż będzie bezpiecznie. Chcemy być tam z Wami!

Jeśli chcecie podziałać już teraz dołączcie się do akcji „Liczy się człowiek” Wejdźcie na stronie https://liczysieczlowiek.pl i wpłaćcie chociaż drobną kwotę na wsparcie rehabilitacji i opieki pielęgniarskiej dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com