Mistrzowskie interpretacje Gliwickiej Orkiestry Kameralnej

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej 29 października 2017 roku o godz. 18.00 zaprasza do sali Scena Bajka – Kino Amok przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach na koncert z cyklu Mistrzowskie interpretacje.

Gliwicka Orkiestra Kameralna

 

Celem tego cyklu koncertowego, realizowanego już od 2005 roku, jest prezentacja wybitnych dzieł muzyki kameralnej i symfonicznej, z udziałem znakomitych solistów i dyrygentów z towarzyszeniem Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Gliwicka Orkiestra Kameralna

 

W programie koncertu usłyszymy jak zawsze wyjątkowe dzieła:

Andante i Rondo na altówkę Carla Marii von Webera oraz uwielbianą przez melomanów na całym świecie, Symfonię Koncertującą Wolfganga Amadeusza Mozarta na skrzypce i altówkę z towarzyszeniem orkiestry w znakomitej obsadzie solistów.

W drugiej części koncertu Gliwicka Orkiestra Kameralna wykona V Symfonię Franciszka Schuberta, która jest jednym z ulubionych i bardzo często interpretowanych utworów przez orkiestry kameralne, ze względu na wyjątkową śpiewność zawartą w klasycznej formie.

Gliwicka Orkiestra Kameralna
Program koncertu:

  1. Maria von Weber – Andante i Rondo węgierskie op.35
  2. A. Mozart – Symfonia Koncertująca Es-dur KV 364
  3. Symfonia nr 5 F. Schuberta B-dur, D 485

W koncercie obok Gliwickiej Orkiestry Kameralnej wystąpią znakomite solistki, kameralistki i liderki Orkiestry Sinfonia Varsovia:

skrzypaczka, Anna Maria Staśkiewicz, laureatka m.in.: III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz wybitna altowiolistka, Katarzyna Budnik–Gałązka, laureatka m.in.:  III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium w 2013 roku.

Ciekawostką tegorocznego koncertu będzie dodatkowy udział zaproszonych solistek w składzie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej jako koncertmistrzów orkiestry.

Do poprowadzenia koncertu gliwicka orkiestra zaprosiła znakomitego polskiego dyrygenta, Piotra Sułkowskiego, dyrektora naczelnego i artystycznego Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.Linki o wykonawcach:

http://www.gliwickaorkiestra.pl/index.php

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/katarzyna-budnik.html

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/anna-maria-staskiewicz-.html

dyrygent

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *