Podróżuj i zgaduj z uśmiechem – Światowy Dzień Turystyki -Muzeum w Gliwicach

Podróże z uśmiechem to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, na które 8 października do Kina Amok – Scena Bajka zaprasza Samorząd Miasta Gliwice. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie podróżnik Arkady Paweł Fiedler. W programie znalazły się również spotkania z globtroterami: Marcinem Obałkiem i Robertem Maciągiem. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano specjalną prezentację. Na stanowisku Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie można wziąć udział w konkursie „Zgaduj z uśmiechem” i wygrać cenne nagrody oraz zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące atrakcji turystycznych. Wydarzenie przygotowano we współpracy z Muzeum w Gliwicach.

foto arch A. P. Fidler-UM Gliwice

To co łączy Arkadego Pawła Fiedlera, Marcina Obłakę i Roberta Maciąga, to osobliwy sposób przemieszczania się po krajach i kontynentach: fiatem 126 p, traktorem oraz skuterem. Będzie się można o tym przekonać już o godz. 15.00 słuchając relacji z wyprawy po Ameryce Południowej Marcina Obałki – podróżnika, obrońcy przyrody, organizatora wypraw przez trzy kontynenty polskim ciągnikiem rolniczym. Jego opowieść „Traktoriada, czyli Ursusem przez świat” jest dowodem na to, że traktorem można przemierzyć amazońskie lasy deszczowe, andyjskie przełęcze oraz inne trudno dostępne obszary Ameryki Południowej.

„Tuk tuk Cinema, czyli przygody Bolka i Lolka w Indiach” to barwna opowieść, którą o godz. 16.30 usłyszymy od Roberta Maciąga – podróżnika, autora książek i miłośnika wypraw rowerowych, podwójnego laureata nagrody Traveler magazynu National Geographic. Globtrotter przemieszczał się po Indiach na skuterze wzdłuż rzeki Ganges, od wioski do wioski, poznając życie zwykłych mieszkańców i organizując dla najmłodszych Hindusów pokazy polskiego serialu animowanego dla dzieci.

O godz. 18.00 usłyszymy pasjonującą relację z podróży po Afryce, którą odbył Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, miłośnik podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych i fotograf. „Jak mały fiat podbił Afrykę” – to historia jego podróży małym fiatem przez 11 krajów Czarnego Lądu, przy okazji ukazująca zaskakujące reakcje mieszkańców na ten kultowy polski samochód.

 

 

foto arch A. P. Fidler-UM Gliwice

 

 

 

foto arch A. P. Fidler-UM Gliwice

Dla młodszych odbiorców Robert Maciąg przygotował specjalną prezentację multimedialną „Dzieci świata”, która rozpocznie się o godz. 15.00 i ma za zadanie przybliżyć życie ich rówieśników w różnych zakątkach kuli ziemskiej.

Już od godz. 15.00 Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej zaprasza do specjalnie przygotowanego stanowiska we foyer kina. Warto się tam pojawić, by wziąć udział w konkursie „Zgaduj z uśmiechem” – wystarczy odpowiedzieć poprawnie na dwa z trzech zadanych pytań i się uśmiechnąć, by stać się posiadaczem gadżetu lub najnowszych publikacji o Gliwicach lub regionie. Wizyta na stanowisku Centrum to też doskonała okazja, by zaopatrzyć się w bezpłatne mapy, foldery, ulotki i inne materiały o tematyce turystycznej.

foto arch A. P. Fidler-UM Gliwice

Wstęp na wszystkie imprezy odbywające się w ramach Światowego Dnia Turystyki jest bezpłatny. Do udziału zachęca organizator: Samorząd Miasta Gliwice we współpracy z Muzeum w Gliwicach i Grupą Outdoor.

Światowy Dzień Turystyki w Gliwicach

8.10.2017;

godz. 15.00 – 18.00

Kino Amok – Scena Bajka

ul. Dolnych Wałów 3

Organizator: Samorząd Miasta Gliwice

Współpraca: Muzeum w Gliwicach, Grupa Outdoor

—————————————————————————————————————–

Światowy Dzień Turystyki

Podróże z uśmiechem

Gość specjalny: Arkady Paweł Fiedler

8 października 2017 r.

Scena Bajka  Kino Amok

ul. Dolnych Wałów 3

PROGRAM 

godz. 15.00 – Robert Maciąg „Dzieci świata” specjalny program dla dzieci (mała sala) 

 godz. 15.00 – Marcin Obałek „Traktoriada czyli Ursusem przez świat”

(duża sala)         

 godz. 16.30 – Robert Maciąg „Tuk tuk Cinema, czyli przygody Bolka i Lolka w Indiach” (duża sala) 

godz. 18.00 – Arkady Paweł Fiedler „Jak mały fiat podbił Afrykę” (duża sala)     

od godz. 15.00 – Konkurs „Zgaduj z uśmiechem” na stoisku promocyjnym Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (foyer) 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Organizator: Samorząd Miasta Gliwice

Współpraca: Muzeum w Gliwicach, Grupa Outdoor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *