Rekrutacja do Szkoły Muzycznej w Gliwicach jeszcze trwa!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia nauki w naszej, gliwickiej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Wybór instrumentów, na których można rozpocząć naukę jest bardzo szeroki: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, akordeon, gitara, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, waltornia, trąbka, tuba, puzon, instrumenty perkusyjne. 

Można również rozpocząć naukę śpiewu solowego, a to wszystko pod okiem świetnych nauczycieli. Wielkich pasjonatów, świetnych pedagogów – wybitnych muzyków. Na stronie Szkoły Muzycznej znajduje się prezentacja instrumentów muzycznych:  https://psmgliwice.pl/prezentacja-instrumentow/ , dzięki której możecie poznać instrumenty i wybrać jeden z nich.

Dlaczego warto grać na instrumencie? To rozwija inteligencję i stymuluje rozwój mózgu. Rozwija słuch i wrażliwość muzyczną. Pobudza kreatywność, rozwój fizyczny- koordynację ruchową, ćwiczy koncentrację oraz pamięć. Nauka w szkole muzycznej przygotowuje do występów publicznych. Uczy szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Ćwiczy charakter i wytrwałość. Nauka w szkole muzycznej poszerza horyzonty. Muzyka działa jak lek na stres. Dzięki niej, jesteśmy w stanie przenieść się do innego świata, zapomnieć o codziennych problemach.

Wszystkie potrzebne informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie Szkoły Muzycznej: https://psmgliwice.pl/informacje/

Jesteście zainteresowani ? Zobaczcie filmy poniżej